Każdego dnia gramy.

 

Gra dla par

 

Podchody, gierki, zagrywki i rozgrywki – wiele związków, funkcjonuje na tej podstawie. Dziś nie będziemy jednak zastanawiać się, czy taki stan rzeczy jest pożyteczny, (pisaliśmy o tym w Gry małżeńskie wg Erica Berne’a) natomiast z okazji zbliżających się Walentynek, pokażemy wam jak poprawić własne relacje w obrębie pary.
Tak się bowiem składa, że gra dla pary to okazja by zamiast walki, stworzyć coś razem w ramach kooperacji, bądź delikatnego współzawodnictwa 
Gry które wam dziś polecimy, to nasz subiektywny wybór, przy którego przygotowaniu zerkaliśmy, w co grają i co polecają nasi znajomi i bliscy.

Efektem tego, jest subiektywny ranking (miejsca są przypadkowe), dzięki któremu każda para zyska okazje, popracować nad sobą, z użyciem … pomocy 

Jaka więc gra dla pary, będzie najlepsza?
To zależy.

 

GIERKI MAŁŻEŃSKIE

 

Gra dla pary - GIERKI MAŁŻEŃSKIE

 

 

Ta wyśmienicie zilustrowana przez Andrzej Mleczkę gra, jest świetnym wyborem na wspólny wieczór we dwoje, i stanowi ciekawe rozwiązanie, gdy zostaniemy odwiedzeni przez inną parę, bo ma tryb indywidualny i drużynowy.

Każdy z graczy, przesuwając swój pionek po planszy, realizuje kolejne zadania (np. odpowiedzi na pytania z kategorii WSZYSTKO WIEM i ZNAMY SIĘ, lub zgadując hasła w kalamburach, rysunkowych bądź słownych), a każde zadanie przybliża go do zwycięstwa i pozwala lepiej poznać partnera lub partnerkę.

Gra jest prosta i dosyć dynamiczna – spory element losowy i swobodna tematyka pytań sprawia, że te pary których staż małżeński jest bardzo długi, zyskają szansę na sprawdzenie wiedzy i przekonań o partnerze, natomiast pary z krótszym „przebiegiem”, mogę dowiedzieć się o sobie nawzajem, zdecydowanie więcej.

A nagroda … cóż. Jedną z nagród jest voucher, w którym zwycięzca wraz partnerem, ustalają jaki rodzaj zadania, i w jakim terminie zostanie wykonany 
Nie wszystkie muszą być ciężką pracą, jednak każde z nich wymagać będzie uwagi i koncentracji.
Jako gra dla par i gra dla pary, „Gierki Małżeńskie” są doskonałym wyborem na lekki początek wieczoru … lub podsumowanie spotkania z bliskimi przyjaciółmi.

 

JUPITAJNIA COUPLE

 

Gra dla pary Jupitajnia Couple

 

 

To nietypowa gra, która trafiła w nasze ręce trochę z zawodowej ciekawości.
A trochę dlatego, że zwyczajnie lubimy bardzo gry towarzyskie (czego ten wpis jest niechybnym dowodem ).
Pisaliśmy już nawet o niej na naszym blogu we wpisie Ulubione narzędzia Pary Mieszanej.

Tematy dotyczące często bardzo ważnych, osobistych i delikatnych spraw w naszym życiu i naszej relacji, oraz narosłych przez lata przekonań, obaw i urazów które utrudniają porozumienie, pomaga przeciąć i podejść do nich od nowa, dobrany bardzo trafnie i z wyczuciem zestaw pytań dostępnych na kartach gry.

Bo jak często pytacie partnera, o wspólny moment który sprawił mu największą frajdę i dlaczego to właśnie ten?
Albo jakich działań partner byłby gotów zaprzestać, aby poprawić waszą relację?

Samo czytanie pytań daje potężny impuls do zastanowieniem się nad tym, jacy my jesteśmy w związku, który tworzymy. Poznając lepiej partnera, mamy okazję otworzyć się na siebie i swój głos, który w hałasie codziennych obowiązków zagłuszamy lub spychamy na dalszy plan.

W mojej pamięci, jedno z pytań zatrzymało mnie na dłużej.

Czego najbardziej nie lubisz w naszej codzienności i dlaczego?

Przecież z małych kroków i drobnych okruchów, składa się całe nasze życie, dlatego to, jak przeżywamy każdy pojedynczy dzień, ma tak wielką siłę.

Dlatego to właśnie Jupitajnia Couple, jest jednym z naszych ulubionych narzędzi podczas Treningów Bliskości  które prowadzimy.

Najbliższy, walentynkowy trening, odbędzie się 17.02.18, szczegóły znajdziesz w wydarzeniu na FB – Walentynkowy Grupowy Trening Bliskości dla Par. Kolejne terminy znajdziesz na naszym fanpejdżu, w sekcji Wydarzenia.

 

DIXIT

 

Gra dla pary - Dixit

 

 

To chyba najpopularniejsza w „światku” coachingowym gra. Jej wstępne założenie, jako zabawy budującej i rozwijającej wyobraźnię, dawno już zostało przekroczone przez miliony osób na całym świecie.
Gra dla pary i gra dla rodziny, natomiast jej największym atutem, poza wspaniale ilustrowanymi wieloznacznymi metaforami kartami, jest jej elastyczność w zastosowaniu prostych zasad do bardzo różnych celów.

Skojarzenia, które przychodzą nam do głowy, lub te na temat naszej drugiej połówki.
Szansa by opowiedzieć spójną historię, z nam tylko znanym zakończeniem lub motywem przewodnim – trudno wskazać inna grę (nie tylko dla pary), z tak szerokim wachlarzem zastosowań.

Podczas swoich sesji coachingowych, w Parze Mieszanej z kart Dixit korzysta Monika, wiec jeśli lubicie metafory i dzięki nim, lepiej pracujecie, to zapraszamy na sesje właśnie do niej.

 

EGO LOVE

 

Gra dla pary - Ego Love

 

 

„Im dalej w las, tym więcej …” – więcej bliskości? Też.
Przy „Ego Love” poznanie zwyczaju i charakteru naszej ukochanej czy ukochanego, łączy się z bardziej intymnymi sekretami, poznawanymi na podstawie umieszczonych na kartach pytań.

330 pytań, to pula wystarczająca, by w niezobowiązujący i lekki sposób, poruszyć tematy, które mogą być mniej lub bardziej krępujące, by poruszać je w trakcie tygodnia, lecz krążą one na obrzeżach naszej świadomości.

Poręczna i dobrze przygotowana, posłuży wam długo, a kiedy już poznacie partnera na wylot, stanie się doskonałym ukoronowaniem przyjacielskiego spotkania w większym gronie.

 

MIĘDZY SŁOWAMI

 

Gra dla pary - Między słowami

 

 

Myśleliście, że na koniec zastawiliśmy coś z repertuaru Christiana Greya?

Taki był plan, jednak kilka par, które gry te testowały, lub te, którym je pokazywaliśmy, mówiła, że często … nie ma siły, po całym intensywnym tygodniu pracy i obowiązków, by w zaciszu domowego buduaru, przedzierzgnąć się w pełnego fantazji i animuszu kochanka lub kochankę, za to … ma chęć, by spędzić miło czas i dać parterowi 100% swojej uwagi i czasu, oraz otrzymać podobny podarunek.
Sami przecież wiemy, że seks to tylko jeden z wielu rodzajów bliskości – a każdemu wedle potrzeb i tego czego najbardziej pragnie.

Dla tego, ostatnie gra dla pary, to „Między Słowami” (podobnie jak „Gierki Małżeńskie”) ilustrowana przez Andrzeja Mleczkę i ze zbliżoną do wcześniejszej propozycji mechaniką.
Masa wyśmienitych zadań i pytań, które zaskoczą nawet osoby mające już za sobą chociażby, perłową lub koralową rocznice ślubu 

Czy potrafisz przekazać mężowi, o co ci chodzi, nie używając przy tym kluczowego słowa?

Dowiedz się tego, wybierając „Między słowami”.

Oczywiście rynek wydawniczy w Polsce, pełen jest gier specjalnie dedykowanych tym z was, którzy są w mniej lub bardziej stałych relacjach i formalnych związkach, a gry powyżej stanowią do nich jedynie zaproszenie.

Każdy może wybrać, wedle swoich preferencji najbardziej udaną kombinację zabawy, intymności i swobody, jaka tylko sprawi jemu i jego drugiej połówce przyjemność.

Grajcie w gry, to bo to wyśmienita okazja, by spędzić czas ze sobą, zrobić coś nowego i zaktualizować bazę danych o partnerze, w bardzo przyjemny sposób.

A co jeśli jesteś singielką?

Mamy i dla Ciebie propozycję. 14.02.18 w Warszawie odbędą się Singielkowe Walentynki poświęcone celebrowaniu miłości własnej. Bilety są już dostępne na Evenea a wszystkie szczegóły znajdziesz w wydarzeniu na FB.

Życzę wszystkim miłych, pełnych bliskości Walentynek 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz Kowalski

 

 

 

Łukasz Kowalski