MONIKA HAJDENRAJCH

Kim jestem?

To jedno z najtrudniejszych i najczęściej zadawanych pytań. Zadajemy je innym, ale też sobie. I nie zawsze odpowiedź, jakiej udzielamy jest zadowalająca. Rzadko (o ile w ogóle) potrafimy wyczerpująco na nie odpowiedzieć. Bo pytanie „kim jestem?” pociąga za sobą następne: „dokąd dążę?”, „na czym mi naprawdę zależy?”, „co jest dla mnie ważne?” i kluczowe „czy i jak mogę to osiągnąć?”. Gdy pytań jest więcej niż odpowiedzi, rodzi się chaos i poczucie braku kontroli nad własnym życiem. Dobrze wtedy spotkać się z kimś, kto profesjonalnie pomoże szukać odpowiedzi na te pytania.

Monika Hajdenrajch Coachka i Ttrenerka Relacji

Kim więc ja jestem?

Jestem podającą pomocną dłoń towarzyszką w podróży w głąb samej/samego siebie, której celem jest odkrywanie drogocennych skarbów – Twoich nieuświadomionych talentów i umiejętności.

Czy jestem wróżką? Prawie, bo jestem… coachem a właściwie coachką. Coaching opiera się na założeniu, że to Ty posiadasz wszystkie potrzebne zasoby, żeby samodzielnie osiągnąć swój cel, a ja – coachka – tylko pomagam Ci odnaleźć do nich drogę. Relacja coachingowa to proces tworzenia mapy zasobów, tak byś miał/miała do nich dostęp w każdej chwili.

Dlatego nie dam ci gotowej recepty, nie powiem, jak masz postąpić w konkretnej sytuacji. Ale zrobię wszystko, by pomóc Ci samemu czy samej wypracować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. A potem je zrealizować.

Ponadto jeśli uznam, że warto uzupełnić coaching mentoringiem lub szkoleniem, powiem Ci o tym i to Ty zdecydujesz, czy taka metoda pracy Ci odpowiada.

Nazywam się Monika Hajdenrajch.  Jako Coachka i Trenerka Relacji pomagam ludziom tworzyć szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące relacje. Mam tu na myśli relacje interpersonalne, czyli z innymi ludźmi (z ukochanymi osobami, z rodziną, przyjaciółmi, ze współpracownikami) a także intrapersonalne, czyli ze sobą samą/samym.

Specjalizuję się w coachingu relacji na różnych etapach życia:

 • szukania i budowania związku,
 • przezwyciężanie kryzysów w małżeństwie/związku i rodzinie,
 • układania dobrych stosunków w miejscu pracy,
 • harmonijnego łączenia tych sfer życiowych.

Okazjonalnie pracuję także jako konsultantka biznesu, prowadząc szkolenia i coachingi w firmach (zajmowałam się tym przez wiele lat, w czasach gdy coaching był bardzo nowatorska metodą). Mam za sobą tysiące godzin pracy trenerskiej i coachingowej realizowanej w latach 2005-2011 i 2014-2015 w środowisku korporacyjnym, od 2011 r. prowadzę także warsztaty i coachingi jako samodzielna trenerka rozwoju osobistego. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, dzięki różnym publikacjom, warsztatom oraz superwizji.

 

Ukończone kursy i szkolenia

 • Terapia Par – 10 h szkoleniowych, Forum Media Polska we współpracy z Akademią Psychologa (2021)
 • 7 Przykazań Rodziny – Rodzino Zadbaj o Siebie – 5 h szkoleniowych, kurs Euphire prowadzony przez profesora Bogdana de Barbaro (2021)
 • Szkoła Coachingu Zespołowego i Grupowego – 60 h szkoleniowych, Pracownia Coachingu NOVO (2019)
 • Crisis Coaching Essentials – Podstawy Coachingu Kryzysowego – 7 h szkoleniowych, Akademia Coachingu Kryzysowego NewInsight Elżbieta Kluska-Łabuz (2019)
 • Podstawy Interwencji Kryzysowej – 8 h pracy warsztatowej, GabinetPsychoterapii (2016)
 • Coaching Relacji. Miłość toksyczna, miłość dojrzała – 16 h pracy warsztatowej, Bennewicz Instytut Kognitywistyki (2016)
 • Szkoła Coachów Akademii SET® – 64 h sesji szkoleniowych, SET® (2015-2016)
 • Transforming Leadership – 16 h pracy warsztatowej, Meritum Consulting (2015)
 • Studia Podyplomowe Gender Studies – 200 h zajęć edukacyjnych, Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (2014 – 2015)
 • Podstawy coachingu w zgodzie z metodologią NLP – 32 h pracy warsztatowej, Meritum Consulting (2014)
 • Zarządzanie emocjami – 16h pracy warsztatowej, Meritum Consulting (2013)
 • W zgodzie z sobą i z klientem. Rozwój zaawansowanych umiejętności trenerskich – 80 h pracy warsztatowej, Grupa TROP (2012)
 • Trener Biznesu – 71 h pracy warsztatowej, Szkoła Trenerów Biznesu THREX (2011)
 • Analiza potrzeb rozwojowych przy wykorzystaniu metodologii HPI – 6 h pracy warsztatowej – Grupa SET (2009)

Cały czas pozostaję też w regularnym w kontakcie ze swoją coach, którą żartobliwie nazywam coachessą. Jestem przekonana, że tylko znając proces z obu stron mogę odpowiedzialnie dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z tymi, którzy czują potrzebę skutecznego poprawienia swoich kompetencji w budowaniu satysfakcjonujących relacji uczuciowych, rodzinnych, zawodowych.

goldenline-logo

Mój profil zawodowy znajdziesz także na Goldenline.

 

Prywatnie jestem matką dwójki synów (starszy jest już pełnoletni) i szczęśliwą kobietą „po przejściach” w związku z mężczyzną „z przeszłością”. Moim mottem życiowym jest przekonanie, że jeśli nawet na początku ma się niewiele, nie oznacza to, że jest się skazanym na bylejakość. Trzeba tylko wyjść z utartych kolein i rozwinąć w sobie te cechy oraz wzory zachowań, które uśpione czekają na odkrycie.