W kawiarence, w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy ;):

Monika Hajdenrajch: Łukasz, jaki prezent od św. Mikołaja chciałbyś znaleźć w tym roku znaleźć pod choinką?

Łukasz Kowalski: CZAS

M.H.: Co masz na myśli?

Ł.K.: To, że im starszy jestem, tym bardziej mi się wydaje że tego czasu wiecznie mi brakuje, każdego dnia i tygodni, mimo prób jego optymalizacji i organizacji – wciąż mam deficyt.

Nie spodziewam się oczywiście, że magią ktoś wydłuży dobę, bądź tydzień dostanie jeszcze jeden dzień 😉

Jednak, jak miło byłoby dostać od najbliższych czas tylko dla siebie raz na miesiąc. Godzinkę, lub dwie …. ewentualnie trzy ^_^, kiedy to nasze obowiązki i zadania (bez uszczerbku dla efektu końcowego) przejmuje ktoś inny i wykonuje je nie gorzej od nas.

 

Prezent od św. Mikołaja voucher na czas

Prezent od św. Mikołaja – Voucher świąteczny na czas – do druku

 

M.H.: Nie masz dużych wymagań. Dwie godziny tylko?

A niechby chociaż dwie. Pięknie byłoby dowiedzieć się pewnej soboty, że mieszkanie zostanie posprzątane, obiad zorganizowany, dzieci zaopiekowane, trawa skoszona, drewno porąbane … a Ty masz do wieczora czas, na realizacje najbardziej szalonych pomysłów.
Takich jak, … spanie, czytanie, rower, dawno planowane obejrzenie filmu z ulubionym aktorem, lub dłuuuuuga kąpiel, z pianą i bąbelkami.

Byłoby super 😉

M.H.: Taka perspektywa do mnie tez przemawia. Ja jednak bym najbardziej chciała żeby ktoś darowując mi czas zajął się sprawami zawodowymi: np. zaplanował posty na fanpejdżu, zajął się grupą, opracował wpisy na blog itd..

A czego jeszcze byś pragnął?

Ł.K.: Kolejna rzecz to BLISKOŚĆ

M.H.: O, nie obniżasz lotów ;). Powiesz coś więcej?

Ł.K.: Myślę, że prezenty świąteczne mogą być doskonałą okazja do odnowienia bliskości (nie zawsze nadwyrężonej, lecz skutecznie podgryzanej przez codzienną bieganinę w pracy i obowiązkach domowych) oraz więzi z najbliższymi.

M.H.: A co konkretnie masz na myśli?

Może voucher na jakąś ekstra randkę typu teatr, opera lub choćby wspólny spacer po parku (z gwarancją, że telefon będzie wyłączony a my z niego nie skorzystamy przez cały czas)?
Albo na jakieś ekstra życzenie np. wieczór gier „bez prądu” w domu (dzieci i rodzice, tylko dla siebie), kurs tańca (o którym wiesz że twoja partnerka marzy, chociaż ciebie umiarkowanie ciągnie na parkiet)?

 

Prezent od św. Mikołąja voucher na randkę

Prezent od św. Mikołaja – Voucher świąteczny na bliskość – do druku

 

Prezent od św. Mikołaja voucher na ekstra życzenie

Prezent od św. Mikołaja – Voucher świąteczny na ekstra życzenie – do druku

 

M.H.: Ooo kurs tańca! Chyba podsunę ten wpis mojemu mężowi 😉

Fajne pomysły. Ja jeszcze bym zaproponowała nasz Trening Bliskości, tym razem byłbyś uczestnikiem. Mamy takie piękne zaproszenia, może je wykorzystasz?

 

Zaproszenie na Grupowy Trening Bliskości dla Par

Prezent od św. Mikołaj – Zaproszenie na Grupowy Trening Bliskości dla Par – do druku

 

Ł.K. A wiesz, że to dobra myśl. Nie pomyślałem o tym, chyba rzeczywiście pod latarnią jest najciemniej

M.H.: No to jeszcze ja w kwestii bliskości i gier przypominam o Jupitajnia Couple. Jak wiecie, być może, to jedno z naszych ulubionych narzędzi (pisaliśmy o tym we wpisie Ulubione narzędzia Pary Mieszanej – Jupitajnia Couple). Używany jej na coachingach relacji dla par i treningach bliskości ale doskonale nadaje się tez do pracy własnej, będzie więc wspaniałym prezentem gwiazdkowym. A właśnie do końca roku, na hasło paramieszana można ją zamówić  z 10% rabatu. 

Polecamy też Jupitajnia Seks. Tę grę, z kolei można mieć zupełnie bezpłatnie, wystarczy tylko zapisać się na newsletter, a potem pobrać grę i samodzielnie wydrukować.

Ł.K.: W tym temacie, to możemy jeszcze wspomnieć o Grze na Emocjach.

M.H.: Jak najbardziej. Pisaliśmy o niej kiedyś (Gra na Emocjach), więc teraz nie będziemy rozwijać tematu, ale ta gra rzeczywiście świetnie się sprawdza i będzie doskonałym prezentem pod choinkę.

Ł.K.: No właśnie. I to nie tylko w parze ale także w szerszym gronie, z bliższą czy dalszą rodziną, kuzynostwem.

A właśnie jeśli chodzi bliskość z rodziną czy przyjaciółmi. To fajny byłby taki rodzinny obiad z kuzynami i kuzynkami (lub przyjaciółmi), dla których nie potrafimy znaleźć chwili – bo każdy ma swoje życie, pracę i rodziny, a przecież kiedyś byliśmy jak rodzeństwo syjamskie?

M.H.: Ok. To zrobię dla ciebie voucher na taki obiad 🙂

 

Prezent od św. Mikołąja voucher na obiad

Prezent od św. Mikołaja – Voucher świąteczny na rodzinny obiad – do druku

 

Ł.K.: Zrób 🙂 Ale najpierw mi powiedz co Ty byś chciała na święta dostać?

M.H.: No jak Ty tak pojechałeś wysokim C, to mnie nie wypada powiedzieć, że chciałabym, dajmy na to bransoletkę, prawda?

Ł.K.: Wypada. To co, chcesz bransoletkę?

M.H.: Nieee. To taki przykład był. Ja też najbardziej cenię CZAS i BLISKOŚĆ. Jeszcze bym tu dodała MIŁOŚĆ.

Ł.K.: MIŁOŚĆ, czyli co, konkretnie?

M.H.: No wiesz Łukasz – to takie uczucie… Wolisz definicję Fromma, Pecka czy raczej Wojciszke? 😉

Ł.K.: (bez słowa patrzy na Monikę z głębokim politowaniem)

M.H.: Dobrze, już się nie wygłupiam.

W kontekście prezentu  gwiazdkowego, to dla mnie pięknym prezentem byłaby jakaś fajna książka pomagająca wzmocnić naszą miłość w relacji miłosnej czy rodzicielskiej. Tylko ważne by było, żeby to był prezent dla nas, dla pary. Bo gdyby był on zaadresowany do mnie, to może poczułabym się nieco obruszona, że to ja mam pracować nad naszą relacją. Taką fajną książkę moglibyśmy czytać razem, dzielić się przemyśleniami, robić ćwiczenia.

Ł.K.: Polecisz jakiś tytuł?

M.H.: Przychodzi mi do głowy mnóstwo tytułów. Wszystko zależy, co para lubi, na jakim jest etapie związku.

Tak w ciemno, to może:

Ł.K.: Myślę, że również warsztaty, szkolenia czy treningi to fajna okazja by zaskoczyć kogoś, kto zaczął interesować się rozwojem własnych umiejętności i poszerzaniem oraz zdobywaniem nowej wiedzy.

M.H.: No jasne! A zwłaszcza nasze 😉

Treningi bliskości czy warsztaty komunikacyjne przez nas organizowane to zawsze doskonały prezent 🙂

A skoro już mamy autoreklamę za sobą to, gorąco polecamy przeróżne warsztaty rozwojowe jako prezent. Na pewno jest wiele takich które pomogą wzmocnić Wam bliskość, miłość lub pozwolą zyskać trochę czasu dla siebie.

Czas już kończyć naszą rozmowę, wszak święta nie przygotują się same :). Mamy nadzieję, że skorzystacie z pomysłów jakie tu zawarliście a vouchery które przygotowaliśmy przydadzą się Wam.

Ł.K.: No i życzymy Wam wszystkiego najlepszego na te święta. A przede wszystkim dużo cudownego czasu dla siebie i bliskich, bliskości i miłości.

M.H.: Dużo, dużo MIŁOŚCI. Do siebie, do bliskich i do reszty świata

 

Prezent od św. Mikołaja

 

Pozdrawiamy:

Monika i Łukasz

Para Mieszana Monika Hajdenrajch i Łukasz Kowalski