MIŁOŚĆ – to nie jest stan dany raz na zawsze, ale taki, na który trzeba zapracować. Czyż dwóch minut rano, tyle, ile zajmuje umycie zębów, nie mogłabyś/mógłbyś poświęcić na coś jeszcze? Spróbujcie zastosować trening magicznych pięciu godzin.

Magiczne pięć godzin – trening

Pożegnania. Zadbaj o to, by dając rano buziaka, wiedzieć, jak wygląda dzień twojego partnera. Czy wiesz, z kim dziś je lunch, ma spotkania? Jak wygląda dzień pracy? Co ma do załatwienia? W jakiej sprawie idzie do lekarza? Na początku związku potrafiliście rozmawiać o tym długo przy śniadaniu. Teraz w biegu możecie nie zdążać. Może do tego powrócić?
Czas: 2 minuty dziennie x 5 dni roboczych = 10 minut

Powitania. Czy porozmawialiście o minionym dniu? Czy wiesz, co się u partnera wydarzyło? Czy on wie, „co u ciebie”? Kiedyś w ciągu dnia potrafiliście wysyłać do siebie esemesy, informując o najmniejszych szczegółach „co u mnie”. Nie musi być to aż tak częste i szczegółowe, ale czemu ma tego nie być w ogóle?
Czas: 20 minut dziennie x 5 dni roboczych = 100 minut

Ohy i ahy. Znajdź codziennie czas na podziwianie, docenienie partnera. Wyrażenie swoich uczuć. Pamiętaj -to nie musi być ciągiem. To nie jest trening na siłowni ze sztangą, gdy masz za jednym razem jak najwięcej .wycisnąć na ławce”. Suma „na dzień” się liczy.
Czas: 5 minut dziennie x 7 dni w tygodniu (tu nie ma wolnego weekendu) = 35 minut

Czułość. Przyciągnij do siebie, przytul, obejmij, pocałuj, dotknij partnera. Pamiętaj o buziaku na dobranoc. Zacznij traktować dotknięcie ust jako remedium na trudne chwile. Wyraź pocałunkiem współczucie dla partnera, który przeżył trudne chwile czy emocje. Pocałuj na przeprosiny.
Czas: 5 minut dziennie x 7 dni w tygodniu (tu nie ma wolnego weekendu!!!) = 35 minut

randka11-665x309-jpgRandka. Co tydzień!!! Nie liczy się pójście do kina (nie jesteście wtedy razem ze sobą, ale obok siebie). Nie musi być to związane z pieniędzmi (wyjście do restauracji), ale może być siedzenie na ławce w parku czy nad kubkiem kakao. Omówcie plany remontowe, wakacyjne, kłopoty zawodowe i zdrowotne. Nie liczy się wyjście ze znajomymi lub imieniny u rodziny.
Czas: 2 godziny

Suma: 5 godzin w tygodniu


Źródło: Wojciech Kulesza na podstawie The Gottman Institute