Co powoduje, że rozpadają się nawet fajne związki?

Co powoduje, że ludzie przestają się kochać?

Różnice w postrzeganiu świata?

Różnice na poziomie wartości?

A może brak wspólnych dążeń i celów?

Wszystkie powyższe zapewne mają swój udział ale najczęściej dzieje się tak dlatego, że partnerzy po prostu przestają dbać o bliskość w związku. To właśnie bliskość w związku daje nam zasoby, by lepiej sobie radzić z konfliktami w relacji, by dać sobie przestrzeń na realizowanie indywidualnych pasji i celów zawodowych. Razem z Łukaszem jesteśmy w Parze Mieszanej gorącymi orędownikami dbania o bliskość w związku, jej budowania dzień po dniu. Dlatego miłą niespodzianką było dla nas pojawianie się na rynku nowej inicjatywy – randek z Pairbuilding. A kiedy dostałam zaproszenie, by wraz z mężem skorzystać z takiej randki, to nie wahałam się ani chwili.

Ale od początku, bo zapewne ciekawi jesteście co to w ogóle są randki z Pairbuilding.

 

Pairbuilding – ale o co chodzi?

 

Zacznijmy od definicji, jaką znajdujemy na fanpejdżu marki na FB:

„PAIR, czyli para. Związek. Dwoje ludzi połączonych uczuciem. I to dla nich, dla Was, jest Pairbuilding. Czas dla Was, o Was.

BUILDING, czyli budowanie. Robienie czegoś więcej, czegoś nowego. Poznawanie się lepiej. Budowanie jeszcze głębszej więzi.

Zmiksujmy to razem, dorzućmy gry planszowe i terenowe, szczyptę nauki oraz parę litrów dobrej zabawy i mamy to!”

Wiele ciekawych informacji znajdziecie też na stronie Pairbuilding – http://pairbuilding.pl

 

Przed randką

 

Pierwszym krokiem jest wypełnienie przez każdego z partnerów kwestionariusza, który ma za zadanie zbadać profil związku. Wyniki otrzymujemy na maila, dzięki czemu mamy już pierwszy, intersujący materiał do dyskusji z ukochaną osobą na temat kondycji naszego związku.

Wyniki kwestionariusza są też bazą na podstawie której zespół zespół Pairbuilding może dobrać dla nas najodpowiedniejszą, zgodną z preferencjami grę.

Termin randki możemy wybrać z wielu dostępnych. A na 24 godziny przed randka otrzymujemy podstawowe instrukcje i współrzędne miejsca randki.

 

Pairbuilding – kolejny sposób na bliskość w związku

 

Wszystko to powoduje, że jeszcze przed randką czujemy mnóstwo ekscytacji i zwiększa się nasz poziom odczuwania bliskości w związku.

 

 

No ale co z tą randką

 

Sama randka tylko potęguje te uczucia. Nasz wyglądała w ten sposób, że po dotarciu na miejsce zostaliśmy zaproszeni do osobnych stolików, romantycznie oznaczonych białą i różową różą i wręczono nam instrukcję. Zadaniem każdego z nas było odnalezienie tajnego agenta, który był awatarem drugiego z partnerów. Były zaszyfrowane wiadomości, należało też zaczerpnąć jak najwięcej z zasobów swojej wiedzy o ukochanej osobie.

 

Pairbuilding – kolejny sposób na bliskość w związku

 

Nie chwaląc się, (no dobrze, trochę jednak chwaląc się) poszło mi migiem. A mój mąż zakończył misję chwilę po mnie.

Kolejnym etapem była romantyczna herbatka we dwoje, podczas której omawialiśmy wyniki zabawy oraz informacje, jakie dzięki niej o sobie zdobyliśmy.

Potem, już we własnym zakresie, poszliśmy na romantyczny  spacer i kolację.

Ale to nie był jeszcze koniec przygody z Paibuilding. W ramach kolejnego etapu dostaliśmy maila z podsumowaniem oraz z informacją, że w przygotowaniu są kolejne gry dla nas i wkrótce otrzymamy informacje o nich.

 

Czy warto?

 

Pairbuilding – kolejny sposób na bliskość w związku

 

Jeśli na podstawie tego, co przeczytaliście, jeszcze się wahacie, to mówię wprost – WARTO, WARTO, WARTO!

Każda aktywność podczas której możemy  budować bliskość w związku jest ogromnie ważna. A jeśli przy tym możemy się doskonale bawić oraz przełamać rutynę, to tym lepiej. Dlatego waśnie gorąco Wam polecamy randki z Pairbuilding.  A jak już porandkujecie, to równie gorąco zapraszamy Was na nasze Treningi bliskości.

Pozdrawiam,

Monika Hajdenrajch Para Mieszana

 

 

 

Monika Hajdenrajch